LaboTEMP – Sıcaklık Kontrol Yazılımı

Aksesuarlar

LaboTEMP yazılımı Labo sıcaklık kontrol ünitelerini Microsoft Windows'a sahip herhangi bir bilgisayar üzerinden USB arayüzü kullanılarak tamamen uzaktan kontrol etmeyi mümkün kılar. Bilgisayar ekranından LaboTEMP kullanıcı arayüzü ile anlık olarak sıcaklık kontrol ünitesinde işlem gerçekleştirilir.

 

LaboTEMP Kullanım Özellikleri

•             Anlık ölçüm değerleri ve grafiksel veri analizi

Sıvı sıcaklığındaki anlık değişimleri takip etme imkanı sağlar. Böylece anlık ve geriye dönük olarak sıcaklıktaki değişimler kolayca takip edilebilir ve raporlanabilir.

•             Zaman - Sıcaklık ve rampa kontrolü

Doğrusal Kontrol özelliği istenilen sıcaklığa istenilen sürede ulaşma imkanı sağlar. Böylece şartlandırılacak her bir numune için farklı şartlandırma senaryoları yaratılmış olur. Ayrıca Adım Kontrol özelliği ile komplike sıcaklık zaman senaryoları oluşturulabilir. İstenirse Tetik Kontrol özelliği sayesinde sıcaklık değerine ulaştıktan sonra diğer adım için zaman geri sayımı başlatılabilir.

•             Excel formatında kayıt ve senaryo geri çağırma özelliği

Şartlandırma sonuçlarının excel formatında raporlanarak dışa aktarılabilir. Ayrıca sıcaklık-zaman senaryoları için isimlendirme yapılarak kaydedilebilir ve farklı senaryolar istenildiği zaman hazır paket olarak tekrar çağırılabilir. Böylece senaryo her seferinde tekrar hazırlanmak zorunda kalmaz, zaman tasarrufu sağlanır.

 

 

LaboTEMP – Sıcaklık Kontrol Yazılımı